Na tomto webu jsou pro využití reklamy používány soubory cookie. Procházením tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Další informace

Percy Charles Pickard

Percy Charles Pickard

Narozen15.květen 1915
MístoHandsworth
HodnostGroup Captain
VyznamenáníDSO & Two Bars, DFC
KampaněVelká Británie
Úmrtí18.února 1944

    Percy Charles „Pick“ Pickard se narodil 16.května 1915 v Handsworthu, okres Sheffield, kraj jižní Yorkshire. Do školy chodil do Framlingham College. Nejvíce se připomněl veřejnosti během roku 1941 rolí ve válečném propagandistickém filmu Target for Tonight, ve kterém hrál pilota Wellingtonu 149.bombardovací squadrony označeného F jako Freddie.

    Pickard byl přijatý do Royal Air Force v lednu roku 1937 a sloužil v bombardovacích squadronách, než byl jmenován osobním tajemníkem generála letectva pro velitelské a výcvikové skupiny v Cranwellu v roce 1938. V červenci roku 1940 byl vyznamenán DFC a jako Flight Lieutenant sloužil u bombardovacích squadron. Po povýšení do hodnosti Squadron Leader byl jmenovaný velitelem 311.československé bombardovací squadrony a v březnu roku 1941 byl vyznamenán DSO. V květnu roku 1942 měl jako Wing Commander na starosti dohled nad 51.squadronou a byl mu udělen Bar k DSO, za uznané velitelské výsledky v Operaci Biting (známé také jako Bruneval raid), uskutečněné 27.února 1942. V březnu roku 1943 když velel 161.squadroně RAF v Tempsfordu, byl vyznamenán druhým Bar k DSO za vynikající velitelské schopnosti a výborné bojové výsledky. Stal se tak prvním důstojníkem RAF, který byl vyznamenán řádem DSO se dvěmi Bar.

    18.února 1944 vedl Pickard hloubkový útok na věznici v Amiensu, jednalo se raid známý jako Operace Jericho. Útok byl uskutečněný na žádost francouzského hnutí odporu. Jehož úkolem bylo osvobodit velký počet zajatých členů hnutí odporu, kteří měli být popraveni němci. Měla se jim tím dát na útěk, sami vězni řekli, že raději risknou být zabiti pumami RAF než být zastřeleni nacisty. Operace Jericho byla úspěšná, ale Pickard a jeho navigátor Flight Lieutenant John Alan „Bill“ Broadley (DSO, DFC, DFM), byli zabiti, když jejich De Havilland Mosquito Mk.VI, HX922 s označením EG F, bylo při letu ve výšce 500 stop od věznice zpět na základnu bylo jeho Mosquito napadeno Focke-Wulfy Fw 190 od 7./JG 26. Tyto Fw 190 vzlétly při poplachu z letiště Grevillers v oblasti Pas de Calais, aby napadli britskou formaci. Zachytit se jim jí podařilo až po dokončení jejího úkolu. Feldwebel Wilhelm Mayer první dávkou ustřelil kus ocasních ploch Pickardova Mosquita. Mosquito se převrátilo na záda a zřítilo se k zemi, kde explodovalo. Bylo to 13 vítězství Wilhelma Mayera.

    Group Captain Percy Charles Pickard a jeho navigátor Flight Lieutenant John Alan Broadley jsou pohřbeni na hřbitově St.Pierre v Amiensu


Percy Charles Pickard - Topsid.com
Novinky

19.7.2008 - Fotogalerie

Památník II.světové války v Hrabyni

13.5.2008 - Fotogalerie

Areál čs.opevnění Hlučín-Darkovičky

4.5.2008 - Fotogalerie

Letecké muzeum Kbely 2008

1.3.2008 - Články a osobnosti

Michail Jefimovič Katukov

Konstantin K. Rokossovskij

Michail T. Kalašnikov

TOPlist

© 2004-2016 admin

Určeno pouze pro osobní použití. Jiná publikace je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázána!