Na tomto webu jsou pro využití reklamy používány soubory cookie. Procházením tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Další informace

Walter HWK 109-502

    Tento raketový motor po dobu 30 sekund vyvíjel tah 14,71 kN. Motor tohoto typového označení vznikl z nedostatku jiné možnosti přizpůsobením leteckého urychlovacího raketového motoru HWK 109-501 pro zástavbu do rakety Enzian.

    Měl přetlakovou dodávku KPL stlačeným vzduchem, kterým bylo naplněno sedm navzájem propojených sedmilitrových vysokotlakých lahví. Průtokem přes redukční ventil se počáteční tlak vzduchu snižoval ze 14,7 MPa na 2,94 MPa.

    Po otevření elektromagnetického spouštěcího ventilu se aktivovala trojice na sebe navazujících pneumaticky ovládaných řídicích ventilů, které postupně uvolňovaly přístupy tlakového vzduchu do nádrže katalyzátoru (10 kg vodného roztoku manganistanu vápenatého), okysličovadla (216 kg peroxidu vodíku používaného zároveň k chlazení dvouplášťové spalovací komory) a paliva (19 kg benzínu a přibližně 0,5 kg hydrazinhydrátu k zážehu směsi). Tímto systémem bylo předem stanoveno pořadí přívodu jednotlivých složek pohonné látky do vstřikovačů. K zajištění správného směšovacího poměru - 4,4 % katalyzátoru, 88% okysličovadla a 7,6% paliva - sloužily kalibrační průtočné vložky ve zpětných ventilech, zabudovaných v potrubí paliva a katalyzátoru před vstřikovací hlavou.

    Motor mohl zůstat v pohotovém stavu (s plnými nádržemi) čtrnáct dní za předpokladu denní kontroly peroxidu vodíku. Při zvýšení teploty nad povolenou hranici se musely nádrže vyprázdnit.


- Topsid.com
Novinky

19.7.2008 - Fotogalerie

Památník II.světové války v Hrabyni

13.5.2008 - Fotogalerie

Areál čs.opevnění Hlučín-Darkovičky

4.5.2008 - Fotogalerie

Letecké muzeum Kbely 2008

1.3.2008 - Články a osobnosti

Michail Jefimovič Katukov

Konstantin K. Rokossovskij

Michail T. Kalašnikov

TOPlist

© 2004-2016 admin

Určeno pouze pro osobní použití. Jiná publikace je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázána!